Методичні рекомендації щодо проведення
фестивалю ораторського мистецтва «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття» у 2013/2014 навчальному році
в Харківській області
Кротова І.В.,
методист Центру аналізу та прогнозування розвитку освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»
Відповідно до наказу Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 10.09.2013 №534 «Про організацію організацію та проведення фестивалю ораторського мистецтва у 2013/2014 навчальному році, з метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей, сприяння розкриттю їхнього таланту, розумових здібностей, розвитку комунікативних компетентностей, сприяння формуванню культури мовлення 24 жовтня 2013 року в комунальному вищому навчальному закладі «Харківська академія неперервної освіти» (вул. Пушкінська, 24, к.30) буде проведено обласний фестиваль ораторського мистецтва (далі – Фестиваль), присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, за темою «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!».
Початок фестивалю – 10:00, реєстрація – з 9:30 до 9:55.
У Фестивалі може взяти участь 1 учень 10 – 11 класів від району (міста) області.
До 10 жовтня 2013 року необхідно організувати і провести Фестиваль на районному (міському) рівні.
Заявки, завірені печаткою районних (міських) відділів (управлінь) освіти, і тексти виступів учасників обласного фестивалю ораторського мистецтва необхідно надати в електронному та друкованому вигляді до 17 жовтня 2013 року в комунальний вищий навчальний заклад «Харківська академія неперервної освіти» (вул. Пушкінська, 24, к. 12; тел.: 731-46-93; center_ekspert@ukr.net).
Усі учасники Фестивалю в першому турі представлять свої виступи із теми «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!», підготовлені заздалегідь.
Звертаємо увагу, що виступи можуть бути як українською, так і російською мовами (за власним вибором кожного з учасників).
Оцінюватимуться ці виступи за такими критеріями:
- повнота розкриття теми;
- володіння аудиторією;
- культура мовлення та красномовність;
- оригінальність тексту виступу;
- дотримання встановленого регламенту (3 хвилини).
Після того, як усі учасники виступлять у першому турі, будуть визначені 6 переможців фестивалю та до 10-ти лауреатів.
Після цього в другому турі продовжать змагання лише 6 переможців, де їм будуть запропоновані теми для діалогів. На підготовку діалогу в парах надається 5 хвилин, після чого учні представляють його оргкомітету. За результатами цього туру будуть розподілені місця між переможцями фестивалю: одне І місце, два ІІ місця та три ІІІ місця.
У якості тем для діалогів будуть запропоновані афоризми із творів Т.Г.Шевченка.
При оцінюванні виступів у ІІ турі буде враховуватися вміння вести діалог, переконувати співрозмовника й аудиторію, працювати з фактами та аргументами, активізувати мисленнєву діяльність опонента, тобто створювати атмосферу інтелектуальної й емоційної співтворчості.
8 листопада 2013 року, напередодні Дня української писемності та мови, у Харківській академії неперервної освіти відбудеться урочисте нагородження переможців і лауреатів обласного фестивалю ораторського мистецтва «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки!».
У святі візьмуть участь щирі шанувальники слова: письменники, поети, громадські діячі, найкращі вчителі, учні шкіл Харківської області, студенти вищих навчальних закладів м. Харкова, переможці та лауреати фестивалю минулих років.